Nakladatelství GEUMNakladatelství
a vydavatelství

Asthma bronchiale v příčinách a klinických obrazech

Asthma bronchiale v příčinách a klinických obrazech

doc. MUDr. Milan Teřl, Ph.D., doc. MUDr. Ondřej Rybníček, Ph.D.

Cena s DPH: 400 Kč

ISBN: 978-80-86256-59-7 – 2. vydání

Autor: doc. MUDr. Milan Teřl, Ph.D., doc. MUDr. Ondřej Rybníček, Ph.D.

Rok vydání: 2008

Počet stran: 312

Formát a rozsah: 232 x 216 mm, vázaná, barevná

Čtenářská skupina: alergologové, pneumologové, pediatři, praktičtí lékaři, internisté

Poznámka: Kniha získala cenu České společnosti alergologie a klinické imunologie a České pneumologické a ftizeologické společnosti.

není skladem

Výpravná publikace o příčinách, diagnostice a léčbě asthma bronchiale určená jak odborným lékařům (pneumologům a alergologům), tak praktickým a dětským lékařům. Obsahuje řadu kazuistik a rozsáhlou barevnou obrazovou dokumentaci. První vydání knihy získalo ceny České alergologické společnosti i České pneumologické a ftizeologické společnosti za nejlepší monografii roku v jejich oboru.

 

Astma v naší populaci postihuje 800 000 lidí napříč věkovými skupinami. Je to onemocnění, které svojí variabilitou ve svém vzniku, průběhu i léčbě otevírá stále nové pohledy i otázky. Autoři Milan Teřl a Ondřej Rybníček, kteří v sobě spojují alergologa a klinického imunologa s pneumologem, pediatra s internistou, zvolili zajímavou formu zpracování monografie o astmatu. Obracejí pozornost čtenáře na příčiny, které stojí v pozadí nemoci. Konfrontují přehled příčin onemocnění s ukázkami kasuistik, kterými klinické projevy nemoci ilustrují... (z recenze prof. MUDr. Václava Špičáka, CSc.)

Přidejte vlastní recenziTOPlist