Nakladatelství GEUMNakladatelství
a vydavatelství

Doporučený postup diagnostiky a léčby bronchiálního astmatu

Doporučený postup diagnostiky a léčby bronchiálního astmatu

doc. MUDr. Milan Teřl, Ph.D. et al.

Cena s DPH: 99 Kč

ISBN: 978-80-87969-08-3

Autor: doc. MUDr. Milan Teřl, Ph.D. et al.

Rok vydání: 2015

Formát a rozsah: A5, brožovaná, barevné i čb fotografie

Čtenářská skupina: pneumologové, alergologové, praktičtí lékaři

Poznámka: oficiální doporučený postup České pneumologické společnosti a České společnosti alergologie a klinické imunologie

Skladem

Bronchiální astma patří mezi nejčastější plicní onemocnění. Počet astmatiků v České republice je odhadován asi na půl milionu osob. Diagnostika astmatu se stále vyvíjí a zpřesňuje, stejně tak se zlepšuje i léčba a užívaná farmaka.

Postup, jak by měl lékař v případě astmatu postupovat, shrnují odborná lékařská doporučení určená specialistům i praktickým lékařům, pro která se v mezinárodním měřítku vžilo označení guidelines. Pravidelně je vydávají nejprestižnější mezinárodní lékařské organizace a shrnují poslední poznatky a doporučení pro lékaře. Své guidelines (v češtině „doporučený postup“) pro léčbu bronchiálního astmatu má v aktuální podobě i česká medicína. Za dvě prestižní lékařské společnosti, alergologickou a pneumologickou, ji jako oficiální doporučený postup těchto společností, připravil tým předních českých odborníků. Publikace je určena všem lékařům, kteří s astmatiky přicházejí do styku a bude sloužit jako vodítko správné a moderní léčby astmatu.

Přidejte vlastní recenziTOPlist