Nakladatelství GEUMNakladatelství
a vydavatelství

Doporučený postup diagnostiky a léčby těžkého astmatu Novinka

1 1 uživatelská recenze

Doporučený postup diagnostiky a léčby těžkého astmatu

Milan Teřl, Vratislav Sedlák a Irena Krčmová

Cena s DPH: 100 Kč

ISBN: 978-80-87969-64-9

Autor: Milan Teřl, Vratislav Sedlák a Irena Krčmová

Rok vydání: 2023

Počet stran: 72

Formát a rozsah: A5, brožovaná

Skladem

Doporučený postup diagnostiky a léčby těžkého astmatu dospělých a adolescentů od 12 let je společným dokumentem České společnosti alergologie a klinické imunologie a České pneumologické a ftizeologické společnosti. Jde o zásadní odbornou publikaci shrnující aktuální informace o diagnostice a terapii těžkého astmatu.

První část je určena alergologům a pneumologům (ev. i dalším lékařům) v běžné ambulantní praxi. Jejím posláním je poskytnout těmto lékařům vodítko k identifikaci dospělých astmatiků, kteří by měli být odesláni na specializovaná pracoviště národních center pro těžké astma (NCTA) a také o tom, jaká vyšetření by měla být před odesláním do centra provedena a jakými podklady pacienta doprovodit.

            Druhá část DP je určena zvláště pro lékaře pracující v centrech pro těžké astma a odborníky s hlubším zájmem o astmatologii. Věnuje se identifikace a fenotypizaci těžkého astmatu (astmatika), význam je kladen na rozlišení, zda jde skutečně o těžké astma, zda jde o astma eozinofilní (T2-high) a pokud je eozinofilní, zda je dominantní příčinou alergie. Logicky navazují kapitoly o výběru iniciální cílené léčby, hodnocení její efektivity a možnosti deeskalace systémové kortikoterapie. Významná část je věnována biologické léčbě astmatu. Závěrečné kapitoly jsou zaměřeny na specifické situace, jakými jsou alergická mykotická onemocnění dýchacích cest, překryv astmatu a CHOPN, bronchiektázie, hypereozinofilní syndromy, eozinofilní granulomatóza s polyangiitidou nebo astma v těhotenství.

Čtenářské recenze

3gy1ex

30.06.2023

v11za5

458qqz

Přidejte vlastní recenziTOPlist