Nakladatelství GEUMNakladatelství
a vydavatelství

Princ se žlutou hvězdou
Princ se žlutou hvězdou

Princ se žlutou hvězdou

Mgr. František Tichý

Cena s DPH: 348 Kč

ISBN: 978-80-87969-05-2

Autor: Mgr. František Tichý

Rok vydání: 2014

Počet stran: 378

Formát a rozsah: A5, váz.

Poznámka: Kniha obdržela ocenění Zlatá stuha v roce 2015.

není skladem

Život a podivuhodná putování Petra Ginze z Prahy přes Terezín a Birkenau do Vesmíru a dál

Kniha přibližuje život a tvorbu nadaného pražského chlapce, který byl jako židovský míšenec v roce 1942 internován v terezínském ghettu a později, v necelých 17 letech, zavražděn v plynové komoře koncentračního tábora Birkenau. V Terezíně organizoval vydávání tajného časopisu Vedem.
Jedna z jeho kreseb se proslavila, když ji s sebou do vesmíru (na palubě raketoplánu Columbia) vzal první izraelský kosmonaut.
Kniha přibližuje Petrovu rodinu, dětství, život v protektorátní Praze i aktivity v Terezíně. Podrobně se věnuje organizaci výchovy chlapců na domově 1 v terezínském ghettu, vč. vývoje dětské samosprávy i každodenním reáliím života v ghettu.
Autor vytvořil neuvěřitelně čtivý příběh, napínavý a navzdory tragickým reáliím prodchnutý nadějí a životem. Vzhledem k tomu, že jde o historickou biografii, je atraktivní vyprávění doplněno řadou autentických historických textů i obrazových materiálů, které dosud nebyly publikovány a které vycházejí poprvé díky spolupráci a přispění muzea Yad Vashem v Jeruzalémě, židovského muzea v Praze a řady dalších institucí a osobností, včetně Petrovy sestry Chavy Pressbureger.

Přidejte vlastní recenziTOPlist